Co to jest praca jako lektor reklam ?

1.88K 0

Voice over to forma sztuki, w której głos, który tak naprawdę nie jest częścią historii, jest używany w telewizji na żywo, produkcji radiowej, filmie, teatrze, wideo lub innych prezentacjach. Lektor jest zwykle odczytywany ze scenariusza i może go wypowiedzieć profesjonalny aktor głosowy lub zwykły głos. Celem wykorzystania lektora do reklam jest ulepszenie historii.

Lektor do reklamy z niskim głosem

W wielu przypadkach może również działać jako „gadka” postaci. Na przykład w filmie, takim jak seria Indiana Jones, głos w tle może być wykorzystany do zilustrowania, jak używa oczu do szukania przedmiotów, kiedy czegoś szuka i tak dalej.

Większość popularnych programów telewizyjnych i filmów wykorzystuje technikę lektora, ponieważ historia musi zostać opowiedziana. Im więcej głosów jest używanych, tym łatwiej można opowiedzieć historię. Jednym z głównych powodów, dla których używa się lektora, jest to, że sprawia, że ​​historia jest bardziej interesująca.

Radiowy głos wykorzystany przy nagrywaniu reklam

Większość programów telewizyjnych i filmów ma jedną lub więcej postaci, które mówią w różnym czasie. Tworzy to dużo dialogu, dlatego wiele osób używa głosu jako części procesu tworzenia historii. Głos może pomóc przełamać monotonię tylko jednej postaci mówiącej w tym samym czasie. Może również pokazać inną stronę postaci, a nawet dać widzom wyobrażenie o tym, co zrobiliby, gdyby byli tą postacią.

Istnieje wiele różnych rodzajów lektora. Może to być narracja, w której narrator podaje krótką historię historii; monolog, w którym narrator ma do powiedzenia tylko jedną kwestię; lub bezosobowa narracja, w której nikt nie mówi, narrator odtwarza przemówienie, właściwie nic nie mówiąc. Istnieje wiele różnych typów lektorów, takich jak lektor „dialogowy”, który jest zwykle wykonywany przez aktorów dobrze znanych w branży, a także takie, które są wykonywane przez talenty lektora, które są zatrudniane przez agencję aktorską nagrywać różne głosy.

Głos do reklam internetowych oraz filmów online

Te talenty głosowe mogą następnie wymyślić głos do historii. Jest to używane jako uzupełnienie dialogów nagranych dla filmu. Wiele osób zatrudnia te talenty głosowe do nagrywania własnego głosu, ponieważ wiedzą, że łatwiej będzie dopasować je do filmu.